13 października 2014 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji był podzielony na dwie części. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Duża przerwa", które przygotowała klasa V wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Kotas i p. Karoliną Jeziorską. Następnie odbyło się pasowanie klas pierwszych gimnazjum. "Pierwszaki" wzięli udział w kilku konkursach. Akademię zakończyło wypicie przez każdego ucznia klas pierwszych gimnazjum szklanki mleka.
Aktualności
Dzień Edukacj Narodowej
Lekcje programowania w ZPS w Kijewie Królewskim
Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty. Choć polska podstawa programowa dla zajęć komputerowych w szkole podstawowej przewiduje lekcje dotyczące rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera, to dość rzadko sprowadzają się one do nauki programowania nawet w najprostszych językach.
Z badania Głównego Urzędu Statystycznego w 2012 roku wynika, że komputery znajdują się w 94,6 % polskich gospodarstw domowych z dziećmi w wieku szkolnym, a 91,5% posiada także dostęp do Internetu. Natomiast umiejętność programowania deklaruje zaledwie 8,8% obywateli polskich i odsetek ten nie zmienia się w czasie (jeszcze w 2007 roku wynosił 8,7%). Co więcej, rankingi dotyczące kompetencji komputerowych stawiają Polskę na końcowych pozycjach, co jest niepokojące i sprawia, że edukacja informatyczna wymaga niezwłocznego działania.
Wszystkie te przesłanki wskazują wyraźnie, że dla dokonania realnego postępu w systemie edukacji konieczne jest wsparcie rozwoju umiejętności dzieci, a nie tylko wyposażanie szkół w nowoczesny sprzęt IT. Taki właśnie cel stawiają przed sobą inicjatorzy projektu.
Raport "Nauka programowania w szkołach. Czas na upgrade - perspektywa 2014." (727 downloads)
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” – zapraszamy do udziału
Polecamy wszystkim naszym mistrzowskim szkołom udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.
Poniżej szczegółowe informacje:
Zawody IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” odbędą się w Polsce w dniach 12, 13, 14 listopada 2014 roku. W Konkursie mogą wziąć udział:
* uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: 12 listopada 2014, godzina 12.00
* uczniowie szkół gimnazjalnych: 13 listopada 2014, godzina 12.00
* uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 14 listopada 2014, godzina 10.00
* uczniowie klas I-III szkół podstawowych: 14 listopada 2014, godzina 12.00
Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz umiejętności programowania, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zasady konkursu są podobne do zasad konkursu matematycznego „Kangur”. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. W ostatniej edycji konkursu wzięło udział ponad 15 tys. uczniów.
Ponieważ Konkurs wymaga wcześniejszego przygotowania organizacyjnego przez nauczycieli, prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu, Zasadami organizacji zawodów oraz Warunkami technicznymi i pozostałymi informacjami dostępnymi na stronie http://www.bobr.edu.pl.
Na stronie Konkursu dostępny jest również plakat do wywieszenia w szkołach. Można także potrenować przed Konkursem rozwiązując zadania z lat ubiegłych, dostępne na stronie konkursu.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego działania na rzecz informatyki dla dzieci i młodzieży.
Za Komitet Organizacyjny,
Anna Beata Kwiatkowska
Maciej M Sysło
Idea Samorządności
3 października 2014 w naszej szkole odbyl sie apel promujący ideę samorządności.Uczniowie zostali zaznajomieni z definicją i funkcją samorządu szkolnego oraz Rzecznika Praw Ucznia.
Narodowe Czytanie "Trylogii" Sienkiewicza
6 września 2014 roku w całej Polsce odbyło się zainicjowane przez prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, Narodowe Czytanie, w którym wzięła udział również nasza szkoła. W tym roku czytaliśmy "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Składa się ona z trzech dzieł wielkiego pisarza: "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego". Apel przygotowany został przez polonistkę Magdalenę Łubkowską-Stanisławską i prowadzony przez Mateusza Małka i Natalię Retkowską z klasy IIIa gimnazjum. Fragmenty powieści zaprezentowali: Wójt Gminy Mieczysław Misiaszek, Sekretarz Gminy Dorota Bukowska, Dyrektor Szkoły Beata Gieldarska-Grzyb, Wicedyrektor Dorota Szlosek, logopeda Anna Chylińska oraz po jednym uczniu z każdej z klas gimnazjalnych. Streszczenia utworów aprezentowali nam uczniowie klasy IIb gimnazjum.
W poprzednich latach w ramach akcji Narodowego Czytania czytaliśmy "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza oraz dzieła Aleksandra Fredry.
Język Angielski w klasie 0a
Mali uczniowie klasy O A lubią rysować, dokonale bawiły się na lekcji j.angielskiego poznając nowe słówka i głośno śpiewając Oczywiście po angielsku.
Klasa II rozpoczęła udział w programie ENERGII
Klasa II rozpoczęła udział w programie ENERGII- Wiem skąd się bierze prąd. Zajęcia będą prowadzone codziennie przez tydzień uczniowie będą poznawać różne rodzaje źródeł prądu, oświetlenia itp.
Dziś zabawa z "maszyną prądową".Lekcja była doskonałą zabawa i rozbudzała wyobraźnię.
Sprzątanie świata - z ekologią za pan brat.
20 września uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję w praktyczny sposób zmierzyć się z ekologicznym stylem życia.
Najmłodsi uczyli się zdrowego odżywiania robiąc pyszne, zdrowe kanapki. Starsi wykonywali ciekawe postacie z warzyw sezonowych. Najstarsi wykorzystywali materiały do recylkingu do wykonania makiet, przedmiotów i różnych stworków.
Zmierzyli się rónież z zadaniami ekologiczno-matematyczntmi, które rozwiązali jak na mistrzów przystało bez żadnych kłopotów.
Ten pracowity dzień zakończono sprzątaniem terenów Kijewa Królewskiego.
Efekty ciężkiej pracy możecie zobaczyć w galerii rok 2014/2015.
Zapraszamy !
Niezwykłe spotkanie
Uczniowie kolas 0-1 mieli okazję spotkać się z przedstawicielem chełmińskiej policji panią Agnieszką Sobieralską.
Spotkanie z Panią w policyjnym mundurze zrobiło na niektórych niebywałe wrażenie...
Okazał się, że Pani Policjantka jest bardzo sympatyczna i mówi o bardzo ważnych rzeczach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznej jazdy szkolnym autobusem i rowerem z rodzicami.
Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, w których poruszają się podczas szkolnych spacerów.
Pani dyrektor Beata Gieldarska-Grzyb poprosiła Toruński Caritas o kamizelki dla wszystkich najmłodszych uczniów, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach w jesienne wieczory :)
Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
Na kijewskim „Orliku” odbyły się eliminacje gminne do V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej odbył się w następujących kategoriach: dziewczęta młodsze (10-11 lat), dziewczęta starsze (12-13 lat), chłopcy młodsi (10-11 lat) oraz chłopcy starsi (12-13 lat). Razem na boisku w rozgrywkach piłki nożnej wystąpiło ponad 100 młodych zawodników i zawodniczek.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały nastepujące drużyny:
-
dziewczęta młodsze – SP Kijewo Król.,
-
dziewczęta starsze – SP Brzozowo,
-
chłopcy młodsi – SP Trzebczyk,
-
chłopcy starsi – Gimnazjum Kijewo Król.,
Wyżej wymienione drużyny będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Świeciu w dniach 22.09 – 25.09
-