Akademię przygotowała klasa 5 z panią Danką Kamińską a a oprawę muzyczną zadabał chór pod opieką pani Alicji Kwaśniewskiej.
„Kopiemy piłkę”
Turniej piłkarski „Kopiemy piłkę”, rozegrany 10 marca 2018 r. w hali sportowej w Unisławiu wygrała drużyna „Pomowca” Kijewo Królewskie.
Dzieci z rocznika 2010 i młodsze trenują pod kierunkiem p. B.Szuprytowskiego.
Treningi odbywają się we wtorki i czwartki.
Tel. kontaktowy – 502 559 329Zdjęcia z turnieju, wykonane przez p. Szymona Zdziebło, zamieszczono w celu promocji wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
"Umiem pływać"
Uczestniczymy w programie "Umiem pływać" 2018
Od początku marca uczniowie SP Brzozowo, SP Kijewo Królewskie oraz SP Trzebczyk w 3 grupach 15-osobowych, w większości z klas III, uczestniczą w zajęciach na pływalni w Chełmnie oraz w Chełmży. Jest to seria dziesięciu bezpłatnych 90-minutowych zajęć z nauki pływania.
Realizacja programu jest możliwa dzięki porozumieniom, jakie gmina podpisała z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim oraz Toruńskim UKS Meduza.
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Jednostki Samorządu Terytorialnego (wkład gminy to dowóz dzieci i opiekunów na zajęcia).
Jesienią kurs podstawowej nauki pływania obejmie kolejnych uczniów tych szkół.
NAGRODA
Dzieci w naszej świetlicy dzielnie rozwiązują kolejne zadania w programie MegaMisja Fundacji Orange i zdobyły już wiedzę z następujących obszarów kompetencji cyfrowych: korzystanie z informacji, dziecko w środowisku medialnym, język mediów, prawo. Przed nami jeszcze przygoda z kreatywnym korzystaniem z mediów oraz bezpieczeństwem w komunikacji i mediach.
Nasza świetlica zdobyła czwartą nagrodę SUPER !!!!
Lider Renata Zbilska-Ball
Gratulacje!!!
Zuza, Julka i Ola - najdzielniejsze z dzielnych - po etapie rejonowym konkursu kuratoryjnego z języka polskiego! Gratuluję uzyskanych wyników (mimo, że nie przeszłyśmy wysokiego progu, by walczyć dalej...)! Z radością i dumą będę wspominała czas naszego wspólnego zgłębiania języka polskiego!
Magdalena Łubkowska-Stanisławska
Dzień Bezpiecznego Internetu
DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.